Нічого не змінюється в головах кременчуцького електорату. Як і на минулих виборах, голосували переважно пенсіонери та проплачені активісти окремих політичних сил. Більшість кременчужан вибори просто проігнорувала. Доки ця більшість критикувала «негідників, шахраїв, лизоблюдів, моральних уродів» у соціальних мережах, за неї зробили вибір інші. Тож наступні 5 років всі житимуть так, як на те заслуговують. «Фіолетові» сили святкують перемогу. Але вже під іншими кольорами. На ранок 26 жовтня місто засипали газетами з портретами пана Малецького, головного ПОРУЧня Кременчука, на червоному фоні. Напевно, це символізує, що молодий лідер та його команда вихідців із Молодіжного парламенту розпочинає нове життя. Товстосуми-ляльководи за допомоги кращих виборчих технологів випхали їх, слухняних та керованих, на вищий рівень міської влади. Мільйонів для цього не шкодували, адже все окупиться: і фіолетові суботники, і газетна брехня, і біллборди, і гонорари активістам виборчої сітки. Тонни помиїв, вилиті у передвиборній боротьбі, висохнуть і не будуть тхнути. Адже гроші, як відомо, не пахнуть. «Нова міська рада має забути про вибори і почати працювати для людей», – заявив пан Малецький у новій червоній газеті. Ось він, принцип безпринципності: напаскудили – і вперед, не озираючись!
Переможців не судять? Ці вибори занурили Кременчук у смердюче болото. Такої кількості брудних передвиборних газеток під різними «чесними», «правдорубними», «патріотичними» назвами, але однієї спрямованості – втопити всіх, хто не фіолетового відтінку, місто ще не бачило. Як поважають закон окремі учасники виборчих перегонів, місто наочно побачило у так званий день тиші, 24 жовтня, коли заборонялася будь-яка політична агітація, в тому числі і на біллбордах. Однак не у Кременчуці. Міська виборча комісія 24 жовтня була змушена зібратися на позачергове засідання, бо місто було увішане бордами з прихованою рекламою партії «Поруч», і прийняти рішення про негайне зняття агітації. Але в день голосування плакати подекуди так і залишились незнятими. Натомість у ніч після виборів фіолетова команда діяла значно спритніше, щоб вже на ранок «порадувати» кременчужан привітаннями з біллбордів і черговою партією фірмових газет.
Людям фіолетово На посаду міського голови Кременчука претендувало аж 14 кандидатів. Найбільшу кількість голосів набрали провладні кандидати – заступник міського голови з питань культури Віталій Малецький та перший заступник міського голови Віктор Калашник. Відповідно, вони і виходять у другий тур виборів мера, що має відбутися 15 листопада. За результатами другого туру крісло міського голови посяде той із двох кандидатів, за кого проголосує більше виборців. Власне, кременчужани мають вибір без вибору: обидва – претенденти від влади, й обидва вже довели, що реально можуть зробити для міста. На жаль, нічого.
Попередні результати першого туру виборів міського голови Кременчука Віталій Малецький («ПОРУЧ») 21,39% 15798 Віктор Калашник (БПП «Солідарність») 14,06% 10385 Геннадій Іванян («Опозиційний блок») 13,03% 9621 Оксана Піддубна («УКРОП») 11,15% 8236 Ірина Дроздова (самовисуванка) 8,4% 6203 Юрій Гриценко («Рідне місто») 7,86% 6065 Володимир Пилипенко («Свобода») 5329 Дмитро Кавунник (Радикальна партія Олега Ляшка) 3212 Олександр Головач (ВО «Батьківщина») 2502 Дмитро Плахотник («Самопоміч») 2142 Олег Савченко («Патріот») 1715 Євген Корф («Відродження») 1412 Михайло Хохлов («Європейська партія України») 746 Оксана Гуйда («Сила людей») 497 Усього в голосуванні взяли участь 73863 кременчуцьких виборці. Це 45,24% від загальної кількості.
Вибрали за всіх 76965 кременчужан взяли участь у голосуванні. З них: 23 846 мешканців Крюківського району; 53119 мешканців Автозаводського району.
45,36% склала явка виборців Кременчука на дільниці 25 жовтня 2015 р. 63,5% виборців міста брали участь у виборах Президента України у травні 2014 р. 54,6% голосували на виборах до Верховної Ради у жовтні 2014 р. (в/о № 146) 45% обирали місцеву владу в жовтні 2010 р. «Солідарність» і «Опоблок» – лідери виборів в область Лідером симпатій кременчуцьких виборців у голосуванні за кандидатів до Полтавської обласної ради став Блок Петра Порошенка «Солідарність». Крім нього, 5% бар’єр подолали ще 5 політичних сил. Їх представники й увійдуть до складу облради відповідно до відсотків голосів виборців. Усього Кременчук буде представлений в обласній раді 12 депутатами. Загальна чисельність облради – 87 депутатів.
Попередні результати виборів депутатів Полтавської обласної ради від Кременчука Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» 14,27% Політична партія «Опозиційний блок» 13,07% Політична партія «Українське об’єднання патріотів «Укроп» 12,22% Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» 11,84% Політична партія «Рідне місто» 9,76% Радикальна партія Олега Ляшка 7,98% Всеукраїнське об’єднання «Свобода» 6,91%
|