miro

Фотогалерея
Завантажена: 23 лютого 2012
Максим Барских на
Завантажена: 27 січня 2014
Фотография 15
Відеоматеріали
Панорама Кременчука
Місцевий час
8 травня 2014

Реформа з наслідками

Переглядів: 156
Твитнуть
Торік у Кременчуці розпочали реформування медичної галузі, як того вимагали накази влади області та Києва. Про плюси і мінуси реформи «КП» вирішила розпитати в.о. начальника міського управління охорони здоров’я Максима Середу.
Реформа і сімейні лікарі
Торік Кременчук розпочав перший етап реформи – відокремлення від лікарень Центрів первинної медико-санітарної допомоги. На базі центрів створено і консультативно-діагностичні відділення. У цих центрах залишились лабораторії, кілька вузьких спеціалістів, але окремо виділили сімейних лікарів.
Максим Середа зазначає, що це європейська модель побудови медицини, коли всю первинну допомогу надають сімейні лікарі – спеціалісти широкого профілю, які повинні вчасно виявити патологію і направити пацієнта до фахівця вузького профілю.
– Дуже часто трапляється таке, що одне захворювання маскується під інше. Ось, наприклад, головний біль може бути викликаний проблемами із судинами, з серцем, із органами дихання чи зору. Сімейний лікар має чітко вказати, до якого спеціаліста пацієнт має йти: до невропатолога, кардіолога чи офтальмолога. Пацієнт не повинен ходити по всіх кабінетах, щоб з’ясувати, що саме спричиняє головний біль, – вважає в.о. начальника міського управління охорони здоров’я.
Сімейний лікар наділений більшою відповідальністю і повноваженнями, ніж звичайний терапевт, адже у випадках, коли не потрібне втручання вузького спеціаліста, може призначати лікування.
– На жаль, сімейних лікарів сьогодні не вистачає. Наразі медичні вузи вже потроху переорієнтовуються на навчання саме таких спеціалістів, але їх лави поповнять не одразу, має пройти певний час. На рівні держави потрібно підвищувати престижність саме цієї медичної спеціальності. Зараз вступники до медвузів обирають професії гінекологів, венерологів чи стоматологів, де, як заведено вважати, можна більше заробити, – стверджує Максим Середа. – Але гарний лікар ніколи голодним не буде! Я в цьому впевнений, бо знаю: якщо приділити пацієнту трохи більше уваги і добре виконати свою роботу, пацієнт завжди подякує. Стовідсотково!
Кременчук, за словами в.о. начальника міського управління охорони здоров’я, сьогодні готовий забезпечити сімейних лікарів першим робочим місцем і хоча б кімнатою у гуртожитку. «Торік до нас у Другу міськлікарню приїхала працювати родина сімейних лікарів. Місто забезпечило їх службовою квартирою», – навів приклад Максим Середа.

На сьогодні штат сімейних лікарів у Кременчуці укомплектований на 65%. Третина серед працюючих досягли пенсійного віку. Цього року місто розраховує отримати за розподілом 4-х сімейних лікарів-інтернів.

Безкоштовна медицина нереальна
Запровадження обов’язкового медичного страхування в Україні необхідне, вважає в. о. начальника міського управління охорони здоров’я Максим Середа.
– Це дуже вірне рішення. Держава не має можливості забезпечити безкоштовне медичне обслуговування, хоч це і прописано в Конституції України. Медицина не буває безкоштовною. Як на мене, частину коштів має платити держава, частину – страхові компанії. Це вигідно як для пацієнтів, так і для медиків. Останні не проситимуть грошей у спонсорів, а повністю працюватимуть на пацієнта. Медзаклади конкуруватимуть між собою за увагу пацієнтів, які, в свою чергу, отримають більш якісне обслуговування, – описує перспективи Максим Середа.
Перехід на обов’язкове медичне страхування в Україні заплановано на 2016-2017 рр.

Гроші є, а не відремонтуєш
У цьогорічному обов’язковому переліку капремонтів у Кременчуці – ремонт кардіологічного відділення Третьої міської лікарні. «Ці питання ніхто з порядку денного не знімає, і міський голова дав наказ проводити тендерні процедури», – повідомив в.о. начальника управління охорони здоров’я Максим Середа. За його словами, заплановані також ремонти у приймальному відділенні і відділенні для дітей молодшого віку Кременчуцької дитячої лікарні.
Загальна ціна питання – понад 11 млн. грн. (7,6 млн. – ремонт кардіологічного відділення Третьої міськлікарні, 3,5 млн грн – Дитячої лікарні).
Водночас, як говорить в. о. начальника управління охорони здоров’я, питання – не в тому, де взяти гроші, вони заплановані в бюджеті розвитку міста, а в тому – як їх провести через казначейство.

Мамографію – лише за власний кошт
Загальнодержавною програмою «Онкологія» передбачено, що в кожному місті централізовано, за державний кошт мають бути встановлені мамографи. За допомоги цієї апаратури проводять рентген - дослідження молочних залоз, зокрема і на наявність небезпечних пухлин.
- Програма почала працювати у 2008 р., і щороку Кременчук оновлює свою заявку на мамограф, - зазначає начальник міського управління охорони здоровя Максим Середа. - Полтава обладнання отримала, але це обласний центр. Поки що жоден районний центр в Україні мамограф так і не отримав.
Швидше за все, мамограф для комунальних лікарень місту доведеться купувати за власний кошт, припускає Максим Середа. Наразі ж обстеження можна зробити у Міському пологовому будинку, а також у трьох приватних клініках, однак вартість його стартує від 100 грн.
Варто зазначити, що рак молочної залози посідає 3-тє місце серед причин смертності жінок в Україні. І лише 20% випадків мали спадкову причину, решта 80% були обумовлені несприятливими умовами життя. Тому жінкам середнього віку лікарі рекомендують робити мамографію раз на рік. Адже в умовах раннього виявлення цю хворобу цілком реально вилікувати. В Євросоюзі у 82% раннього виявлення пухлини жінкам вдалося вижити. В Україні ж цей показник становить лише 50%.

Вакцинація - профанація
У Кременчуці як і в цілому в Україні сьогодні спостерігається дефіцит вакцин. Але, як зазначає в.о. начальника міського управління охорони здоровя М. Середа, ця проблема має економічне коріння, а не політичне: «Питання нестачі вакцин складне в цілому, незалежно від того: російського виробництва вакцина чи ні».
Дефіцит вакцин у Кременчуці виник з початку минулого року і триває досі.
– Нещодавно надійшла партія вакцин від кашлюку, дифтерії і правця, але в обсязі 17% від щорічної потреби. Їх вистачить на 1,5 місяці, що далі – невідомо, – роз’яснює ситуацію М. Середа. – Також призупинено реєстрацію в Міністерстві охорони здоров’я вакцини БЦЖ, щеплення якою роблять у пологовому будинку. Ми отримали нову вакцину – 100 доз, а в Кременчуці щороку відбувається близько 3 тис. пологів.
Дефіцит вакцин і непроведення щеплень, за словами лікаря, може позначитися на здоров’ї населення через кілька років.
– Якщо не щеплювати від якоїсь хвороби 4-5 років поспіль, то через такий же період виникне спалах захворюваності. Ми це бачили у 2007-2008 рр., коли в місті спостерігався сплеск захворюваності на кір, тому що у 1998-1999 рр. зовсім не було цієї вакцини, – говорить Максим Середа.
Рейтинг:
 (голосів: 0)
Коментарі (0)    Надрукувати
 
Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Мы рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Новини схожої тематики:
 • У Кременчуці розпочато роботу зі створення первинної ланки медико-санітарно ...
 • ПДВ на ліки – вантаж не лише для пацієнтів
 • Галузь охорони здоров’я в Україні очікує масштабна реформа.
 • З 1червня запрацює новий флюорограф у Першій міськлікарні
 • Поліклініки змінять статус і вивіску


 • "Гости" не можуть коментувати дану новину.
  Наши проекти  Полина Дорина знает ответ


  Для користувача
  Реклама у газеті


  ВКонтакте


  Погода

  ПогодаПрогноз погоды
  Погода в Кременчуге

  влажность:

  давление:

  ветер:


  Новини дня
  27 травня 2014:     Крига скресла?
  27 травня 2014:     Поговорив – і досить!
  27 травня 2014:     Донька вбила матір
  27 травня 2014:     Вибори пройшли спокійно
  Цікаве  ул. Жадова, 2, оф. 1
  тел.: (0536) 764 999
  факс: (0536) 36 136
  (050) 456 61 04
  Курс валют
  Курсы валют Курсы валют
  Друзі сайту
  Кременчуг Today
  Каталог организаций Кременчуга
  Найбільш читані статті   Популярні   Вибір редакції
  Справи сімейніКременчуцьких молодят не лякають незгоди сучасного життя і щороку в нашому місті реєструють все більше шлюбів. Водночас зменш ...
  Захоплення по-кременчуцькиЧетверту добу поспіль податкові міліціонери блокують роботу підприємства «Кремінь Нафта» м. Кременчук, яке займається оптовою ...
  У Першій міськлікарні відкрили діагностичний центрДіагностичний центр розмістився в окремій будівлі на території Першої міської лікарні. Там уже працює комп’ютерний томограф, ...
  ОбезводненняРесурсу витримки «Кременчукводоканалу» вистачить на 7-10 днів, а далі, якщо ситуація не зміниться, підприємство змушене буде ...
  Є привід для гордості!21 травня у педагогічному училищі ім. А. С. Макаренка нагороджували кращих студентів. Тут пройшла щорічна церемонія «Гордість ...
  У Кременчуцькій міській раді сьогодні працювали дв ...У депутатському корпусі Кременчуцької міської ради нові обличчя. Сьогодні на сесії міської ради мер Олег Бабаєв вручив депута ...
  У Кременчуці в приватному секторі наступного року ...З наступного року до мешканців приватного сектору Кременчука нарешті дійде цивілізація у вигляді сміттєвих контейнерів. Про м ...
  Ремонт асфальтного покриття в районі зупинки «Місь ...КП «Шляхове ремонтно-будівельне управління» наприкінці минулого тижня почало роботи з відновлення асфальтного покриття по ву ...
  У Полтавській області влаштували телефон довіри, з ...Водночас. у прокурора Полтавської області з'явився помічник з питань внутрішньої безпеки. Як повідомляє прес-служба прокурат ...