Двоє кременчужан відвідали фестиваль історичної реконструкції в Іспанії.Ольга Козирь, більш відома серед рольовиків та реконструкторів як Вольда Дівная, та Олександр Кайнара відвідали історичний фестиваль в Іспанії, побували на батьківщині Дон Кіхота та побачили найвідоміші міста Європи.
Фестиваль Desafió de Belmonte проходив з 10 по 12 жовтня у замку іспанського містечка Бельмонте. Кременчужанку Вольду запросили поїхати друзі з клубів історичної реконструкції Києва, Львова, Запоріжжя та інших міст. Вони беруть участь у цьому фестивалі вже не перший рік – збираються групою, замовляють автобус та вирушають в Європу, їздять рицарями та середньовічними торгівцями. Вольду привабила можливість відвідати історичні пам’ятки не лише Іспанії, а й інших країн, адже учасники поїздки запланували такий собі євротур: по дорозі на турнір відвідали Прагу, Берн та Барселону; коли повертались назад, побували у замку Каркасон, Венеції та Будапешті. Це дало можливість зануритися в атмосферу тих країн та епох, костюми яких жінка реконструює.
На фестивалі були представники з України, Росії, Іспанії, Польщі, Португалії, США та Угорщини. Вольда відзначає цікавий факт: українські та російські майстри вирізняються високою якістю костюмів. На цей фестиваль Вольда реконструювала два костюми: городянки та середньої дворянки із Бургундії XV ст., а на Олександрові був костюм бургундського городянина тієї ж епохи.
– В нас дуже скрупульозно ставляться до швів, до стібків, в Європі заморочуються менше. До того ж, європейці використовують здебільшого синтетичні тканини, натуральні коштують дорого, – пояснює жінка.
Наші реконструктори перевершують іноземних не лише за одягом, але й за вмінням фехтувати. На заході відбувся лицарський турнір, на якому представники української команди «Айна Бера» увійшли до трійки переможців у трьох номінаціях, одна з яких – «Щит-меч» серед жіноцтва.
Костюми Вольди та Сашка надзвичайно органічно вписувалися в архітектуру та інтер’єр XV ст.





Власник замку в містечку Бельмонте, де відбувся фестиваль, майстерно відтворює предмети та атмосферу XV ст. Цікаво, що Сервантес, пишучи свого «Дон Кіхота», надихався містом Бельмонте. В пам’ять про славнозвісного літературного героя тут збереглися замок Ламанча та вітряки. Існує навіть туристичний маршрут «Дороги Дон Кіхота», на котрих є пам’ятки про його «подвиги». На задньому фоні – один з вітряків, з котрими воював Дон Кіхот

Під час євротуру Вольду найбільше вразила Венеція: замість доріг – канали, на котрих іноді встановлюють навіть світлофори. Проте це дуже дороге місто: покататися на гондолі коштує 100 євро, на вапоретто (водному таксі) – 60 євро. Ну і, звісно, неможливо поїхати з Венеції без маски – вони коштують від 20 до 100 євро. Голубів на площі Сан Марко у Венеції годувати заборонено. Але це не заважає їм нахабніти

